Wychowywanie psa – tresura, trening, wskazówki

Nasz pies jest w stanie gwarantować nam bardzo wiele zabawy. Aby jednak tak było, to tutaj dobrze jest zatroszczyć się o posiadanie z nim odpowiednich kontaktów. To, w jaki sposób mamy stosunek do swojego psa, gdy jest szczeniakiem i dorasta bardzo procentuje. Dlatego już w tym okresie powinniśmy starać się spełniać jego potrzeby, jak i dbać o pewne okazy naszych uczuć emocjonalnych. Takie działania wydają się być dla naszego psa bardzo potrzebne. Jeszcze możemy zaznaczyć, że

Chcielibyśmy posiadać psa, który będzie w stosunku do nas posłuszny, jak i będziemy mogli miło spędzać z nim czas, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jednak to przede wszystkim od nas zależy, jak będzie przedstawiało się zachowanie naszego psa. Dlatego warto jest tutaj skierować do niego pewne formy zachowań, które wpłyną na utworzenie się pozytywnych stosunków. Po pierwsze ważne wydaje się być wychowanie takiego psa już od szczeniaka. Wtedy należy zapewnić mu zaspokojenie najważniejszych potrzeb fizycznych, jak i emocjonalnych. Za pomocą takich działań dostrzeżemy, jakie to z czasem przynosi pozytywne efekty. Jeśli interesuje nas wykonywanie przez naszego psa pewnych zadań, to także należy zaczynać od szczeniaka. Musi on nauczyć się pewnych aportów, które będzie starał się stosować już na bardzo długi czas. Rasów psów jest na całym świecie bardzo wiele.

Pewne z psów mogą wydawać się energiczne, tryskające siłą, natomiast inne są najmniej pracochłonne. Dlatego wielu właścicieli przyszłych psów stara się tutaj zadbać o pewne wymagania. Dzięki nim będzie mógł dokonać takiego wyboru psa, który w żaden sposób mu się nie znudzi. Niektórzy przyszli właściciele kierują się impulsem. Jednak takie działanie nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Kupno szczeniaka powinno być poprzedzone szczegółowym obeznaniem takiej rasy, jak i wielu innych psów, na które możemy się zdecydować. Z czasem przekonujemy się, ze pies, na którego się zdecydowaliśmy, jednak nam nie odpowiada, czy wymaga zbytniej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Poświęcanie dużej ilości czasu takiemu przyjacielowi nie wychodzi zawsze na rękę właścicielowi. Nie ma na rynku psów bezoobsługowych. Te, które sprawiają wrażenie, że trzeba im poświęcać wiele czasu, to w rzeczywistości są często zadbane i zdrowe. Starają się dbać o zachowywanie odpowiedniej postawy na zewnątrz.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cechy psów krótkowłosych

Każdy z rasy psa posiada pewne znaki rozpoznawcze. Jeśli weźmiemy pod uwagępsy krótkowłose, to trzeba wskazać, że do tego grupy zaliczają się rottweilery, dobermany, labradory, mopsy, buldogi, boksery, bassety, sharpei. Wydaje się być dla nas oczywiste, że pielęgnacja takiego psa nie przysparza nam wielu problemów. Ale psy o krótkim włosie musimy odpowiednio szczotkować, jak i wyczesywać marwy włos. Występuje często u nich przypadłość linienia, która trwa przez cały rok. Zapewne nie chcemy mieć problemu z krótkimi i twardymi włoskami, które mogą wydawać się już dla nas nieprzyjemne. Jeśli często staramy się takiego psa szczotkować, to zapewne będziemy zadowoleni z jego posiadania. Jak jednak należy szczotkować swojego psa? W takim przypadku musimy zaopatrzyć się w szczotkę do psa, z twardego włosia. W ten sposób mamy możliwość usunąc martwy włos. Oczyścimy także sierść i skórę. W skład bardzo istotnej pozytywy zaliczamy fakt, że czynność szczotkowania jest dość krótka. Wymaga poświęcenia kilku minut, które mogą zapewnić naszemu przyjacielowi wiele korzyści.

Czy kąpać psa

Nie przesadzać z kąpielami

Nasz pupil musi być także regularnie kąpany. W jaki sposób jednak powinna wyglądać taką kąpiel psa? W przypadku rasy psów, które nie są zbytnio absorbujące, możemy kąpiel wykonywać sporadycznie, kiedy pies czymś się wybrudził, posiada nieprzyjemny zapach. Następnie suszenie po kąpieli nie zajmuje dużo czasu. Z nieprzyjemnym zapachem możemy sobie poradzić w bardzo szczególny sposób. Tutaj taki fakt może oznaczać, że w pewnych warstwach skóry rozwijają się bakterie. Dlatego należy stosować takie środki, które są bakteriobójcze i łagodzące. Niektórzy właściciele uważają, że mokre kąpiele nie gwarantują pozytywnego efektu. Suchy szampon nie zapewnia wyraźnych efektów, jak szampon tradycyjny. Poza tym nie przedstawia on działania, które jest bakteriobójcze, czy łagodzące. Takie działania dokładnie ukazują nam, w jaki sposób powinna przedstawiać się kąpiel naszego psa.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cechy psów szorstkowłosych

Wielu właścicieli psów musi sobie poradzić z rasą psów szorstkowłosych. Jak powinna przedstawiać się pielęgnacja takiej rasy psów? Przede wszystkim istotna jest u nich długość włosa. Na przykład psy goldeny i spaniele wymagają regularnego czesania, przez trymowania grzbietu, boków, szczotkowania. Trymowanie to tak zwane skubanie, czyli usuwanie martwej sierści. Dzięki temu nie będą one linieć, z czym możemy się w innym przypadku spotkać. W taki sposób mamy możliwość zadbać o pielęgnacje naszych psów, bez względu na to, jakiej są rasy. Wynika to także z zastosowania do takiej pielęgnacji odpowiednich środków czystości.